Regionalna Konferencja Metodyczna Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych

W dniach 29-31.01.2018r. w Białowieży odbyła się Regionalna Konferencja Metodyczna Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych.

W konferencji uczestniczyli: kadra kierownicza na czele z Dyrektorem COBORU prof. dr hab. Edwardem Gackiem, specjaliści centrali COBORU oraz stacji i zakładów doświadczalnych oceny odmian z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego, jak również przedstawiciele jednostek spoza COBORU realizujący doświadczenia w ramach programu Porejestrowego doświadczalnictwa odmianowego (PDO).

Konferencję swoją obecnością zaszczycili również Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pan Stefan Krajewski, Dyrektor Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu Pani prof. dr hab. Bożena Łozowicka oraz Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Pan Adam Niebrzydowski. W konferencji wzięło udział około 130 osób.

Z okazji 20-lecia Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego gratulacje oraz pamiątkowy grawerton w uznaniu zasług za upowszechnianie wiedzy o Wartości Gospodarczej Odmian i koordynowanie systemu PDO przez 20 lat jego funkcjonowania w woj. podlaskim na ręce Dyrektora SDOO w Krzyżewie Pana Dyrektora Bronisława F. Puczela złożył Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pan Stefan Krajewski. Z Jego rąk Dyrektor SDOO w Krzyżewie otrzymał również czek o wartości 30 000 zł na Porejestrowe doświadczalnictwo odmianowe w roku 2018. Dyrektor IOR Pani prof. dr hab. Bożena Łozowicka także przekazała gratulacje oraz podziękowania za dotychczasową współpracę na rzecz rozwoju rolnictwa w woj. podlaskim.

Dyrektor SDOO w Krzyżewie podziękował za wieloletnią współpracę z Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, przekazując na ręce Dyrektora PODR pamiątkową statuetkę.

Poza częścią merytoryczną uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi oraz kulturowymi województwa podlaskiego. W trakcie kolacji grillowej odbył się występ kapeli ludowej przedstawiający obrzęd wesela białoruskiego.