„Uprawa roślin bobowatych grubonasiennych w woj. podlaskim jako alternatywa dla importowanej śruty sojowej”

W dniu 16 listopada br. Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Krzyżewie zakończyła cykl szkoleń dla rolników i przyszłych rolników, współfinansowanych z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. „Uprawa roślin bobowatych grubonasiennych w woj. podlaskim jako alternatywa dla importowanej śruty sojowej” to temat przewodni warsztatów polowych i agrotechnicznych.

W dwóch poprzednich edycjach skupiono się na temacie Pana prof. dr hab. Jerzego Księżaka oraz na zwiedzaniu pól doświadczalnych.

Ostatnie warsztaty zorganizowano w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce, w powiecie bielskim, na których to prof. Księżak mówił na temat roli roślin bobowatych grubonasiennych w uprawie oraz o ich znaczeniu w żywieniu zwierząt. Z kolei Dyrektor SDOO omówił wyniki plonowania doświadczeń z roślinami bobowatymi grubonasiennymi badanymi w roku 2017 w woj. podlaskim.

Warsztaty polowe i agrotechniczne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród rolników, uczniów szkół średnich i studentów z uczelni rolniczych.