Dni Pola w Marianowie i Krzyżewie

13 i 14 czerwca SDOO w Krzyżewie i ZDOO w Marianowie zorganizowali Warsztaty Polowe, których tematem przewodnim była,, Uprawa roślin bobowatych w woj. podlaskim jako alternatywa dla importowanej śruty sojowej”. Swoja obecnością zaszczycili Poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak- Kamysz, członek Zarządu Woj. Podlaskiego Stefan Krajewski, Wicestarosta Wysokomazowiecki Leszek Gruchała, Wójtowie Gminy Piątnicy- K. Kozicki oraz Gminy Sokoły- J. Zajkowski.

Na spotkanie licznie przybyli rolnicy, uczniowie oraz studenci szkół rolniczych. Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z kierunkami hodowli nowych odmian roślin uprawnych, programem ochrony i nawożenia. Gościem specjalnym był prof. dr hab. J. Księżak, którego wykład pt.,,Rola roślin strączkowych w zmianowaniu oraz produkcji białka paszowego” cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Dyrektor SDOO- Bronisław Puczel przybliżył historię i działalność Stacji w Krzyżewie i Marianowie. Z kolei przedstawiciele firm zaprezentowali swoje produkty. Po części merytorycznej wszyscy uczestnicy udali się na poletka doświadczalne. Warsztaty zakończyły się wspólnym grillowaniem.